• Šiandien yra: Antradienis, gruodžio 6, 2016

Prancūzijos prezidentas išsakė savo nuomonę apie kandidatą į Amerikos prezidentus Donaldą TrumpąPrancūzijos prezidentas Fransua Hollandas per spaudos konferenciją nerodė Respublikonų partijos kandidatui Donaldui Trumpui didelių simpatijų, pareiškęs, jog nuo jo tiesiog „pykina.“ Šalies lyderis taip pat sakė, jog šio politiko išrinkimas į JAV prezidento postą turėtų rimtų pasekmių visam pasauliui.

Per spaudos konferenciją su Prancūzijos žurnalistais Fransua Hollandas piktinosi Donaldo Trumpo pareiškimais ir perspėjo dėl jo tono, kuris vis dažniau įgauna griežtų autoritarinių atspalvių ir tai gali gali paveikti kitas šalis, ypač padėti iškilti radikalioms dešiniųjų pakraipų politinėms jėgoms, kurios šiuo metu didelės galios Europoje neturi (tačiau įgauna vis daugiau – „Brexit“ bei Marine Le Pen pozicijos Prancūzijoje yra geri pavyzdžiai).

„Valstijose, vienoje didžiausių pasaulio demokratijų, ten, kur demokratija gimė, mes matome dalykus, kurie tiesiog pykina. Demokratija patiria rimtus išbandymus, kai vis daugiau žmonių susigundo autoritarizmu. Jei Amerikos žmonės pasirinks Trumpą, pasekmes jaus visi, nes Amerikos rinkimai yra globalūs rinkimai.“ – spaudai sakė Prancūzijos prezidentas.

Be to, Fransua Hollandas pasmerkė pasisakymus apie Irake žuvusį karį (musulmoną, besikovusį už Jungtines valstijas), tokį poelgį apibūdindamas kaip „skaudinantį ir žeminantį.“

Politikas nuogąstauja, kad Trumpo pergalė taip pat turės įtakos ir Prancūzijos politikos ringui – juk prieš metus niekas net negalėjo pagalvoti apie šio žmogaus kandidatūrą, o dabar jis yra vienas iš dvejų kandidatų į galingiausios pasaulio valstybės vadovo kėdę.

Autorius Vytenis Utaras

Naudota medžiaga: “The Independent”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>