• Šiandien yra: Sekmadienis, gruodžio 11, 2016

R. Sinkevičius: tikiuosi, kad netrukus prasidės realūs „Rail Baltica“ antrojo etapo statybos darbai

Rimantas Sinkevičius, nuotr. FacebookRimantas Sinkevičius, nuotr. Facebook

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius svarbiausią Europos transporto metų renginį – Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) dienas – vertina kaip puikią galimybę su Europos Sąjungos politikais ir ekspertais dar kartą aptarti projekto „Rail Baltica“ antrojo etapo tolesnio įgyvendinimo detales.

„Tai itin gera proga išskirtinai pristatyti „Rail Balticą“. Neabejoju, kad Europos Sąjungos prioritetiniu pripažintas projektas susilauks tinkamo dėmesio. Taip pat tikiuosi, kad ir pas kaimynus netrukus realiai pajudės iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės fondo (CEF) finansuojami „Rail Baltica“ projekto statybos parengiamieji bei įgyvendinimo darbai, kaip tai jau vyksta Lietuvoje“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Beje, projekto „Rail Baltica“ pirmąjį etapą, kurį Lietuva jau įgyvendino, Europos Komisija vertina kaip sėkmės istoriją. EK interneto svetainėje, pristatant informaciją apie tarptautinį transporto koridorių „Šiaurės jūra – Baltija“, prie „sėkmės istorijų“ pažymima, kad Lietuva, nepaisant ekonominės krizės ir lėšų trūkumo, ėmėsi 1435 mm europinės vėžės geležinkelio statybos ir pabaigė linijos tiesimą nuo Lenkijos sienos iki Kauno.

Šiandien Lietuva ir partneriai – Latvija ir Estija – yra pasiekę susitarimą su Europos Komisija, kad kartu su „Rail Baltica“ linijos darbais turi būti remiama ir Europos signalizacijos ir valdymo sistemos (ERTMS) diegimas atkarpoje Lenkijos ir Lietuvos siena – Kaunas. Tai yra itin svarbi paspirtis, parodanti projekto „Rail Baltica“ ekonominį gyvybingumą jau artimiausiais metais.

„Sieksime, kad ir antrasis projekto etapas būtų sėkmingas. Esu dėkingas Šiaurės–Baltijos jūrų pagrindinio TEN-T koridoriaus koordinatorei Katerinai Trautman (Catherine Trautmann), kuri investuoja daug energijos į tai, kad projekto partneriai sparčiau imtųsi įgyvendinti europinės vėžės geležinkelio linijos statybos darbus savo šalyse“, – teigia R. Sinkevičius.

TEN-T dienos šias metais vyks birželio 20–22 dienomis Roterdame. Pagrindinė renginio tema – transeuropinio transporto tinklo plėtra, ypatingą dėmesį skiriant pagrindinio tinklo koridoriams, jų įgyvendinimo ir finansavimo klausimams.

Europos Sąjungos transporto ministrus, europarlamentarus, suinteresuotus atstovus diskusijoms TEN-T dienų metu kviečia Europos transporto komisarė Violeta Bulc (Violeta Bulc), Nyderlandų infrastruktūros ir aplinkos ministrė Melani Šulc van Hagen (Melanie Schultz van Haegen).

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>