• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 10, 2016

S. Bleekemolenas: lenktynėse Palangoje reikia mokėti iš savęs reikalauti daugiau

S. Bleekemolen, nuotr. Jurgos AnusauskienesS. Bleekemolen, nuotr. Jurgos Anusauskienes

Trečias kartas nemeluoja. Tokį posakį naudoja ne tik lietuviai, bet ir olandai. Tačiau vien daug žadančiais posakiais ar sėkme trečią kartą į „ENEOS 1006 km lenktynes“ atvykstantis lenktynininkas Sebastiaanas Bleekemolenas nesikliauja. „Didžioji dalis sėkmės priklauso nuo mūsų pačių, nuo įdėto darbo ir širdies,“- sako „General Financing team Pitlane“ komandos pilotas.

Olandas žino Palangos trasos ypatumus, Lietuvoje vykstantis 1006 kilometrų maratonas jo lenktynių  sąraše – tarp favoritų, o kautis dėl aukščiausių tikslų lenktynininkas pasiruošęs tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Sebastianai, į Lietuvą atvykstate turėdamas tikslą. Koks jis?

Esu kovotojas. Jei dalyvauju varžybose, noriu vieno – laimėti. Esu pasiruošęs konkuruoti.

„ENEOS 1006 km lenktynėse“ varžysitės trečią kartą. Kas traukia čia sugrįžti? Kuo Jums įsimintinos lenktynės Palangoje?

Lenktyniauju visame pasaulyje pačiose įspūdingiausiose trasose. Turiu pripažinti, jog Palangos trasa mano sąraše užima aukštą poziciją, pasaulyje kitos tokios nėra. Todėl mėgstu čia būti, jei tik turiu galimybę.

Kuo Palangos trasa unikali?

Ji sudėtinga. Tai bendro naudojimo kelio dalis, kuri lenktynių pradžioje būna nešvari, tačiau su kiekvienu įveiktu ratu trasa greitėja. Norėdamas būti greitas tokiame kelyje visad privalai stengtis, mokėti iš savęs reikalauti daugiau bei būti susikaupęs.

Lietuvos automobilių sporto fanai Jūsų nematė metus. Ką per juos nuveikėte?

Nuo paskutinių lenktynių Palangoje lenktyniavau labai daug. Mano metai buvo pilni sporto. Dalyvavau „Petit Le Mans“, „Clio Cup Benelux“ varžybose, ilgą laiką pirmavau „Silverstone 24 hours“ lenktynėse, nugalėjau „Dutch Winter Endurance Series“.

Rezultatų siekiate ne tik automobilių sporte, bet ir triatlone. Kokią dalį Jūsų gyvenime užima ši sporto šaka ir kuo ji naudinga Jums kaip lenktynininkui?

Triatlonu užsiimu trejus metus. Paskutiniais metais Kopenhagoje įveikiau savo pirmąjį „Ironman“ (3,8 km plaukimas, 180 km dviratis, 42 km bėgimas – red. past.). Distancijoje užtrukau 11 valandų. Tai rimtas reikalas, todėl privalu būti gerai pasiruošusiam. Man ši sporto šaka – geriausios treniruotės autosportui. Automobilyje neturiu nei fizinių, nei psichologinių problemų – net ilgų distancijų lenktynėse, tokiose kaip „ENEOS 1006 km“ Palangoje. Už savaitės planuoju dalyvauti antrajame „Ironman“ iššūkyje Mastrichte, Olandijoje.

Praėjusiais metais „ENEOS 1006 km lenktynėse“ dalyvavo visa Jūsų šeima. Šiemet Palangoje būsite vienintelis Bleekemolenas?

Praėjusiais metais mėgavausi lenktyniaudamas vienoje komandoje su broliu, o tėtis lipo ant podiumo. Šįkart savo šeimą atstovausiu vienas. Tiek tėtis, tiek brolis atvykti negalėjo. Žinau, jie ilgėsis šių lenktynių. Bet iškovotas trofėjus jų nuotaiką pakeltų (šypsosi).

Dėl pirmojo „ENEOS 1006 km lenktynių“ trofėjaus S. Bleekemolenas Palangoje varžysis liepos 23 dieną, šeštadienį. Drauge su olandu „General Financing team Pitlane“ komandoje startuos Jonas Gelžinis ir greičiausias Dakaro lietuvis Benediktas Vanagas.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>