• Šiandien yra: Ketvirtadienis, gruodžio 8, 2016

Santuoka sumažina širdies ligų riziką

Vestuvės (nuotr. freeimages.com)Vestuvės (nuotr. freeimages.com)

 

Šeimas sukūrę žmonės rečiau serga širdies ir kraujagyslių ligomis palyginus su vienišiais, išsiskyrusiais ar našliais – tokius mokslinio tyrimo rezultatus paskelbė mokslininkai 63-ioje kasmetinėje mokslinėje konferencijoje Amerikos kardiologijos kolegijoje (American College of Cardiology).

„Šie atradimai, žinoma, savaime nėra noras prievarta visus priversti susituokti, tiesiog manome, jog kiekvienam svarbu žinoti, kad priimti sprendimai su kuo ir kodėl tu esi, gali būti naudingi Jūsų sveikatai“,- praneša Carlos L. Alviar, Niujorko universiteto Langonge medicinos centro kardiologas.

Tyrime dalyvavo daugiau kaip 3.5 milijono žmonių, kurių širdies ir kraujagyslių veiklą nuosekliai stebėjo ir vertino medikai. Stebimųjų amžius svyravo tarp 21 ir 102 metų, o vidurkis siekė 64 metus; 63% dalyvių buvo moterys. Skelbiama, kad 69,1% (2.4 milijonai) buvo vedę, 13% (478 tūkstančiai) buvo našliai, 8,3% (293 tūkstančiai) – niekuomet nesituokę, 9% (319 tūkstančiai) – išsiskyrę. Atsižvelgę į amžių, lytį, rasę ir kitus širdies ir kraujagyslių ligų veiksnius (pavyzdžiui paveldimumą) mokslininkai priėjo išvados, kad šeimyninis statusas turėjo labai didelę reikšmę širdies veiklai.

Apibendrinant tyrimo rezultatus, tikimybė, kad vedę žmonės susirgs kraujagyslių ligomis yra 5 procentais mažesnė palyginus su vienišiais. Taip pat jie 9-19 procentų rečiau serga pilvo aortos aneurizma, smegenų kraujotakos sutrikimais bei periferinių kraujagyslių ligomis.

„Ryšys tarp santuokos ir rečiau pasitaikančių kraujagyslių susirgimų yra dažnesnis jauname amžiuje, tad anksčiau tuoktis yra naudinga“, – teigia dr. Alvar. Tuo tarpu vedusiems žmonėms, kurių amžius viršija 50 metų, šansas susirgti kraujagyslių ligomis mažesnis 7 procentais, o jaunesniems nei 50 metų – 12 procentų.

Parengta pagal: sciencedirect.com

Telegrama.lt informacija

Žymos:,

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>