• Šiandien yra: Ketvirtadienis, gruodžio 8, 2016

Sausį lietuviai taupė ir atsisakė pramogų

Pinigai. Wikimedia Commons nuotr.Pinigai. Wikimedia Commons nuotr.

Sausio mėnesį, praėjus didžiosioms metų šventėms, su finansiniais sunkumais susidūrė daugelis tautiečių. Tad siekiant suvaldyti savo asmenines išlaidas buvo taupoma, o prireikus pinigų – dažniausiai skolintasi iš artimųjų ar draugų. Tokias finansų valdymo tendencijas atskleidžia „Provident Finansai“ klientų apklausa.

Analizuojant apklausos duomenis matyti, kad visgi kiek daugiau moterų (82 proc.) nei vyrų (73 proc.) patyrė finansinių sunkumų. Tačiau tiek vieni, tiek kiti, siekdami suvaldyti savo biudžetą, elgėsi panašiai – pirko tik pirmo būtinumo prekes, taupė kur tik galėdami, sumažino išlaidas pramogoms ir dažniau gaminosi maistą namuose. Kaip mažiausiai populiarų asmeninių finansų valdymo būdą respondentai nurodė išlaidų maisto produktams sumažinimą (beveik 7 proc.).

Dalyvavusiųjų apklausoje taip pat buvo teirautasi apie jų elgseną pritūkus pinigų sausio mėnesį. Paaiškėjo, kad tokiu atveju pirmiausia skolinasi iš draugų ar artimųjų. Taip atsakė beveik pusė respondentų. Beje, moterys šį atsakymo variantą rinkosi kiek dažniau. Tuo tarpu vyrai dažniau nei moterys nurodė, kad susidūrę su finansiniais sunkumais ima vartojamąją paskolą. Šį atsakymo variantą pažymėjo beveik 30 proc. vyrų ir beveik 20 proc. moterų. Maždaug penktadalis ir vyrų, ir moterų nurodė, kad susidūrę su finansiniais sunkumais sausį, pasinaudotų turimomis santaupomis.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>