Senoliai vagišiai

Veikiausiai žodžiai „pagyvenęs” ir „nusikaltėlis” nėra tie, kuriuos dažnai naudojame kartu, o dar kalbant apie Japoniją. Deja, tai gali pasikeisti. Ką tik įvykęs 83-ejų senolės areštas dėl vagystės ir 75-erių vyriškio sulaikymas dėl vaiko užpuolimo – tik keli pavyzdžiai Japonijoje kylančios senukų nusikaltimų bangos.  Pasak Nacionalinės Policijos agentūros pareiškimo, šį pusmetį pirmą kartą istorijoje senjorų prasižengimai viršija padaromus jaunuolių, o žiaurių nusikaltimų dalis jų tarpe yra gan didelė.

Kyla klausimas – kas pastūmėja garbaus amžiaus piliečius į tokius negarbingus darbus? Jau minėta 83-ejų senolė, paklausta apie vagiliavimo motyvus, teigė: „jei jau pamatau piniginę, pasiimu ją. Darau tai dėl pinigų“. Ponia pasakoja, kad dažniausiai vagiliaudavo nusižiūrėdama prekybos centrų maitinimo salėse apsiperkančias moteris.

Garbaus amžiaus žmonių atliekami nusikaltimai, panašu, atspindi šiuo metu Japonijoje aktualias problemas. Tarp tokių būtina paminėti didėjančią turtingųjų ir vargšų atskirtį ir tradicinės šeimos, kurioje seneliais rūpindavosi jų užaugę vaikai, irimą. Tragiškai žemas japonų gimstamumas bei didelė pajamų nelygybę, atrodo, tokį reiškinį ateityje tik skatins.  Gali būti, kad žilas plaukas sukels ne vien aplinkinių pagarbą, bet ir atsargumą, nes, panašu, senatvėje pirštai ne tokie ir lėti, kaip gali atrodyti.

Parengta pagal: telegraph.co.uk

Telegrama.lt informacija

Komentuoti

Būkite pirmas pakomentavęs

KOMENTARAI

Your email address will not be published.