• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 10, 2016

Siūloma neišduoti ir nekeisti vairuotojo pažymėjimo asmeniui, nesumokėjusiam baudų

Automobilis, Freeimages.com nuotr.Automobilis, Freeimages.com nuotr.

Seimas pradėjo svarstyti vidaus reikalų viceministro Artūro Norkevičiaus pristatytas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIP-3447), kuriomis siekiama įteisinti administracinių paslaugų teikimo ribojimus asmenims, nesumokėjusiems visų jiems paskirtų baudų už padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus (jeigu nustatytas terminas jas sumokėti pasibaigęs).

Įstatyme siūloma įtvirtinti nuostatą, kad asmeniui, nesumokėjusiam visų jam paskirtų baudų, nebūtų išduodamas ir keičiamas vairuotojo pažymėjimas, taip pat nebūtų registruojamos jo transporto priemonės.

Pasak projekto iniciatorių, šiais ribojimais siekiama skatinti valstybei skolingus asmenis ieškoti būdų ir priemonių sumokėti jiems paskirtas baudas.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, Administracinių teisės pažeidimų ir eismo įvykių registro duomenimis, 2012 m. Lietuvos Respublikoje buvo paskirtos 105 633 administracinės baudos už KET pažeidimus, kurių suma – 9 173 036 Eur, iš jų buvo išieškoti tik 8 proc. „2013–2014 m. išieškota 38 ir 22 proc. paskirtų baudų už KET pažeidimus. Skaičiuojant atvejais, 2012–2014 m. buvo išieškota po 30 proc. paskirtų baudų už KET pažeidimus“, – teigiama rašte.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus balsavo 59 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 11 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti rudens sesijoje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>