• Šiandien yra: Ketvirtadienis, gruodžio 8, 2016

Skandalas: filosofas teisina ligotų naujagimių žudymą

Kūdikis (nuotr. freeimages.com)Kūdikis (nuotr. freeimages.com)

 

Žinomas Kanados filosofas Udu Schüklenkas, ilgalaikis akademinio žurnalo Bioetika bendraautorius, nustebino kai kuriuos savo gerbėjus rimtai pareikšdamas, kad palaiko tėvų teisę žudyti su rimta negalia gimusius kūdikius. Moksliniame žurnale jis teigia, kad žmonėms, turintiems nepagydomų sveikatos sutrikimų, nėra verta gyventi, todėl tėvai gali apsispręsti, ar nori teisėtai nužudyti savo jau gimusį kūdikį.

Remiantis panašiais argumentais 1990 m. buvo apskaičiuota, kad net 27 procentai visų Olandijos naujagimių turėtų būti nužudyti.

Vis dėlto ne visi jaučiasi sužavėti U. Schüklenko idėjų. Vokiečių medikas dr. Leo Alexanderis teigia, kad panašia logika rėmėsi nacių eugenikos kampanija. „Naciai taip pat pradėjo po truputį vystyti eugenikos idėją, t.y. pašalinimo tų, kurie nėra verti gyventi. Pamažu ištirpo riba tarp eutanazijos ir žmogžudystės ir buvome priversti išgyventi vieną kraupiausių pasaulio istorijoje etapų“ – teigia daktaras.

Parengta pagal: Mercatornet.com

Telegrama.lt informacija

 

Žymos:,

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>