• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 10, 2016

Skyrybų kaina: mergaitės iš suirusių šeimų dažniau serga depresija

Depresija (freeimages.com)Depresija (freeimages.com)

 

„Radikalios feministės, kovojusios prieš santuoką, padarė meškos paslauga ne kam kitam, o jaunoms moterims,“ – teigia psichologės Šeri Belami (Sherry Bellamy) ir Sindi Hardi (Cindy Hardy).  Šių Kanados mokslininkių tyrimas rodo, kad viena rimčiausių priežasčių, dėl kurių jaunos merginos suserga depresija, yra biologinio tėčio netekimas šeimai iširus skyrybų metu. Paradoksalu, teigia mokslininkai, bet tai buvo tikslas, kurio feministės labiausiai siekė – lengvų ir neįpareigojančių skyrybų.

Šiaurės Britų Kolumbijos Universiteto tyrėjai surinko duomenis apie 1715 individus (berniukus ir mergaites) tarp 16-20 metų, 1994 m. – 2007 m. periodu. Tyrimo rezultatai parodė, jog nerimo sutrikimai ir depresija dažniausiai pasireiškia po 16-tojo gimtadienio. Svarbiausia tai, jog po tėvų skyrybų, vykusių, kai vaikui tebuvo  4 – 8 metai, depresija, sulaukus šešiolikos, pasireiškia išskirtinai tik mergaitėms. Berniukų psichinės sveikatos būklei tėvo netektis šeimai iširus daro mažesnę įtaką.

Parengta pagal: Mercatornet.com

Telegrama.lt informacija

 

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>