• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 3, 2016

Smurto prieš kitataučius protrūkis Didžiojoje BritanijojeNuo referendumo dėl Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos pabaigos ypač padaugėjo prieš migrantus nukreiptų išpuolių ir neapykantos. Ir tikriausiai ne staigmena, jog tokia padėtis susiklostė regionuose, kurių gyventojai pritarė „Brexit“.

Lietuvos spaudoje pasirodė daug pranešimų apie įvairiausius nusikaltimus, nukreiptus prieš imigrantus – policijos suvestinės tikrai verčia sunerimti, nes kai kuriuose Euro-skeptiškuose regionuose tokių nusikaltimų padaugėjo du – tris kartus. Visoje šalyje nusikaltimų iš neapykantos skaičius išaugo net 57 procentais. Štai Linkonširo žmonės buvo vieni labiausiai palaikiusių atsiskyrimą nuo Europos Sąjungos – šiai idėjai „taip“ pasakė net 75 procentai. Šiame mieste nusikaltimų nukreiptų prieš svetimšalius padaugėjo 97 procentais. Visoje šalyje per mėnesį nuo referendumo užfiksuota 6000 pranešimų susijusių su rasine ar tautine neapykanta.

Dažniausiai užfiksuoti nusikaltimai buvo viešas kabinėjimasis – žeminimas, patyčios, grasinimai, tačiau užfiksuota ir rimtesnių, kai žmonės buvo sumušti tik todėl, jog atrodė nevietiniai. Dar daugiau – pradėti siuntinėti laiškai, raginantys palikti šalį, o kai kurie netgi buvo su grasinimais nužudyti.

Valstybės sekretorė Amber Rudd sakė, kad „tie kas, rodo neapykantą, visiems mums siunčia žinią, jog užpulti ar skriausti ką nors dėl jų tautybės, etninės priklausomybės ar religijos yra nieko tokio. <…> Čia, Didžiojoje Britanijoje, mes esame sujungti tokių vertybių kaip demokratija, kalbos laisvė, abipusė pagarba ir galimybės kiekvienam. Mes esame mūsų visų suma – išdidi ir įvairialypė visuomenė. Neapykantai čia vietos nėra ir mes darysime viską, kad ją sustabdytume.“

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>