,,Šokantis senamiestis” – tai gyvenimo stilius šokio ritmu

„Šokantis senamiestis“, rugpjūčio 27 dieną šiemet vėl sukvies į Rotušės aikštę visus neabejingus šokiui, palydėti paskutinį vasaros šeštadienį. Jau tradicija tapęs Kauno miesto renginys ,,Šokantis senamiestis” kvies išvysti profesionalių šokių kolektyvų pasirodymus, o juos stebėti bus galima prie baltomis staltiesėmis padengtų staliukų. Renginio metu savo pasirodymu žiūrovus džiugins atlikėja Evelina Sašenko. Pirmą kartą renginio metu bus galima išvysti vienintelius Baltijos Šalyse esančius „Mugės vargonus“, kurie miesto šventėse buvo naudojami XVIII amžiaus pabaigos. Renginio dienos ryte prasidės mados mugė „KODAS|477“, kurioje lankytojai turės išskirtinę galimybę derėtis dėl patikusios prekės ir renginio naujiena „Šokių birža“, kurioje bus galima išsirinkti patikusias šokių pamokas su specialiomis nuolaidomis. Renginio vakarinėje programoje, didžiojoje scenoje vyks įspūdinga šokių programa, kurią vainikuos šiam renginiui sukurtas jungtinis Kauno sportiniu šokių klubų šou.

Geriausių šokėjų pasirodymai atskleis šokių charakterius iš skirtingų pasaulio šalių

„Šokiai pristatys pasaulio šalis, o pasaulio šalys šokius“ – taip renginio vedantieji Edvinas Vadoklis ir Jurgita Česnavičiūtė pristato renginio programą. Nuo šeštos valandos matysite renginio globėjų Jūratės ir Česlovo Norvaišų vadovaujamą Kauno Kultūros Centro “Tautos namai” sportinių šokių klubą „Sūkurys“ ir Gedimino Grigonio bei Eglės Straleckaitės pasirodymą. Susirinkusius džiugins Valerij Osadchenko ir Kauno valstybinio muzikinio teatro šou programa ir Vytauto Viluckio standartinių šokių Europos ProAm čempiono ir jo partnerės Erikos Vitkūnaitės pasirodymas. Renginyje bus galima išvysti vienintelės argentinietiškos tango mokyklos „Tango Salon“ profesionalių tango šokėjų ir mokytojų Brigitos Urbietytės ir Carlos Rodriguez šou.

Renginio lankytojus pajudėti kvies „Dance Innovation Team“, Lotynų Amerikos šokių pasaulio jaunių čempionai Dmitry Bunin ir Polina Mamykina, vadovaujami Ritos Puplevičienės. Ispūdingą programą ruošia šokių klubo „Santaka“ Lietuvos Lotynu Amerikos šokių čempionai Matas Lukašovas ir Rugilė Monginaitė, vadovaujami gerai žinomų profesionalų Imanto ir Andriaus Brikmanių. Sportinių šokių klubo ,,Kaspinas” parodomąją programą ruošia vadovai Daiva Dackevičiene ir Giedrius Januskevičius. Sportinių šokių klubas ,,Tvistas” vadovaujamas Violetos ir Rolando Burneikių, pristatys, Karolio Burneikio-Izabeles Šekaitės, 10-ties šokiu pasaulio jaunių vicečempionų, originalią programą. Žiūrovus stebins išskirtiniai ,,In*beat” pasirodymai, „Dovilės rytietiškų šokių studijos“ įkūrėjos Dovilės Mikučionienės pasirodymas, tautinių šokių pristatymas, bei įspūdingomis viduramžius menančiomis aprangomis pasidabinę – viduramžių šokiai.

Susirinkusiems nuotaikingas šokių pamokas ves „Šokių Akademijos“ vadovai Jurgita Česnavičiūtė, Donata Kubilienė, Gintarė Malinauskaitė, Eglė Valentaitė. Renginyje dalyvaus Evelina Sašenko, kuri atliks prancūziškus ir atliekamų šokių kūrinius. Renginio metu gros Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Ąžuolynas”. Renginio svečiai „Origianl Copy“ scenoje kurs jaunatvišką nuotaiką ir šokius ,,kitaip”. Renginį vainikuos ,,Šokančiam senamiesčiui” sukurtas jungtinis Kauno sportiniu šokių klubų šou.

Renginyje bus galima gauti nuolaidų šokių pamokoms

Pirmą kartą, šio renginio metu, įvairių šokių stilių klubai bus kviečiami burtis į ,,Šokių biržą”, kurioje turės galimybę pristatyti savo veiklas ir suburti šokėjų grupes, naujam sezonui. Renginio organizatorė, metų kaunietės titulą pelniusi Aistė Grybauskienė kvietė kauniečius ateiti į ,,Šokantį senamiestį” ir „įdarbinti“ savo kūnus šokio ritmu – „Šokių birža”, tai vieta kur susitiks norintys šokti ir galintys šokio meno išmokyti, tai abipusiai naudinga galimybė klubams ir šokėjams, nes vieno renginio metu klubai turės galimybę sukomplektuoti naujų šokėjų grupes, o norintys šokti turės galimybę su išskirtinėmis nuolaidomis pirmieji užsiregistruoti į kito sezono pamokas. Tai ne konkurentų susitikimas, o drąsiausių klubų savęs pristatymas miesto šokių šventėje, savo šokio unikalumo ir išskirtinumo pristatymo galimybė, nes kiekvienas šokių klubas yra unikalus, nėra dviejų vienodų klubų, kaip nėra vienodų trenerių, būtent tai atskleisti ir bus galima ,,Šokių biržoje”“ – pasakojo renginio organizatorė.

Mados mugė kvies derėtis dėl patikusių dirbinių

Jau antrus metus Rotušės aikštėje kartu su miesto švente „Šokantis senamiestis“ kauniečius ir miesto svečius kvies mados mugė „KODAS|477“. Visas dėmesys mugėje, kaip teigė mugės organizatorė Asta Bučienė, bus kreipiamas į Lietuvoje sukurtas ir pagamintas prekes – „Kviečiame vertinti ir gėrėtis lietuvių kūrybiškumu. Madą kuria ne kas kitas, bet žmonės, tai kintantis reiškinys, kuris parodo šio laikmečio tendencijas, technologijų galimybes, gyvenimo būdą, stilių, spalvų derinius“ – apie renginį pasakojo mados mugės organizatorė. Organizatoriai žadėjo ir galimybę derėtis dėl patikusios prekės mugės metu – nuo 21 iki 22 valandos bus skelbiama nuolaidų valanda, kurios metu pirkėjams bus suteikiamos nuolaidos iki 20 procentų visoms mugės prekėms. Mados mugė „KODAS|477“, rugpjūčio 27 dieną veiks 11-22 valandomis.

Renginio siurprizas : vieninteliai „Mugės vargonai“ visose Baltijos šalyse

Pirmą kartą „Šokančio senamiesčio“ renginio metu, Kauno miesto Rotušės aikštėje bus galima išgirsti istorinius „Mugės vargonus“. Vargonai įsigyti Anglijoje ir į Lietuvą atgabenti šiais metais – tai vieninteliai mugės vargonai visose Baltijos šalyse. Mugės vargonai, dar vadinami gatvės vargonais, skleidė muziką Vakarų Europos ir Amerikos miestuose mugių ir kitų miestelėnams skirtų švenčių metu nuo XVIII amžiaus pabaigos. Vargonų skambesys dar iki šiol miesto gyventojams simbolizuoja miesto šventę. Tiesa, dabar mugės vargonai dėl savo sudėtingumo ir daug kaštų reikalaujančios priežiūros – labai retas reginys. Šis instrumentas, kuris veikia be žmogaus rankų, ėmė pakeisti miesto šventės grojančius muzikantus. Mugės vargonus įsigijo ir renginiui pristatys prekybos miestelis “Urmas”.

„Jau tradicija tapusi miesto šventė ,,Šokantis senamiestis”, kasmet vis labiau auganti, sukurianti naujų renginio akcentų pritraukia ne tik Kauno miesto gyventojus, tačiau ir į miestą atvykstančius svečius. Šokantis senamiestis – gyvenimo stilius šokio ritmu, tai patirs kiekvienas aplankęs šį nepakartojamą renginį. Renginys nemokamas, lauksime visų, neabejingų šokiams ir madai“ – kvietė renginio organizatorė Aistė Grybauskienė.

Komentuoti

Būkite pirmas pakomentavęs

KOMENTARAI

Your email address will not be published.