• Šiandien yra: Sekmadienis, gruodžio 11, 2016

Styvas Džobsas savo vaikams neleido naudotis iPad‘ais

Steve Jobs (nuotr. commons.wikimedia.org)Steve Jobs (nuotr. commons.wikimedia.org)

 

Kas nėra matęs tėvų naudojančių savo telefoną ar planšetę kaip greita priemonę užimti savo jaunėlį? Tačiau psichologė Sju Palmer (Sue Palmer) atkreipia dėmesį: dėl tokio tėvų elgesio paaugliai vis labiau rizikuoja tapti savo ekranų vergais.

Štai ką mes žinome: dėl nesveikos gyvensenos vis daugiau vaikų susiduria su nutukimu ar kenčia nuo prastos judesių koordinacijos. Dėl įpročio gauti neatidėliojamą naujienų ir pramogų srautą ekrane kyla vaikams sunkiau sekasi sutelkti dėmesį bei valdyti agresijos problemos. Dėl sumenkusio bendravimo „gyvai“ prastėja vaikų socialiniai įgūdžiai.  Bet galbūt vienas iš blogiausių padarinių yra tai, kad vaikai nežino kaip gyventi čia ir dabar! Paaugliai (ir kai kurie suaugusieji) atrodo pernelyg užsiėmę fotografuodami savo valgį ir keldami jo nuotraukas į socialinius tinklus, kad mėgautųsi tikra patirtimi ar ramiai pabendrautų su šalia esančiu žmogumi.  

 

Nors vaikai šiomis dienomis prie ekranų – planšetės, telefono, televizoriaus – vidutiniškai praleidžia nuo penkių iki šešių valandų, yra būdų šiai tendencijai pasipriešinti:

 

  • Apribokite prie ekrano leidžiamą laiką – ypač vaikams iki dviejų metų

 

Amerikos pediatrijos akademija (The American Academy of Paediatrics) rekomenduoja neleisti jokių pramogų su prie ekrano vaikams iki dviejų metų ir maksimaliai dvi valandas per dieną tiems vaikams, kuriems yra daugiau nei dveji.

  • Skatinkite lakią vaizduotę ir žaidimą

Padrąsinkite vaikus žaisti lauke ar su žaislais, ir žaiskite su jais patys, kad suteiktumėte jų kūrybiškumui sparnus.

  • Skirkite laiko bendravimui šeimoje

Kokybiškai praleistas laikas padrąsins jūsų vaikus labiau vertinti žmones, o ne daiktus. Pasistenkite kas dieną drauge valgyti, paprašykite vaikų talkos valydami garažą, arba kartu išsiruoškite į iškylą. Mokykite vaikus  gyvai kalbėti ir klausyti kitų.

 

  • Dovanokite dovanas be išmaniųjų prietaisų

 

Dovanokite tokias dovanas, kurios yra susijusios su gyvu žaidimu, ar labiau įkvėptų vaizduotę – pripučiamas plaukimo baseinas, dažų rinkinį ar gera knyga.

 

Parengta pagal: Mercatornet.com

Telegrama.lt informacija

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>