• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

Tamsumas mumyse = politikų arogancija

A. Karčiausko nuotr.A. Karčiausko nuotr.

Protestuojantys mokytojai (dėkui visiems Dievams – toli gražu ne visi) šiomis dienomis FB platybėse puolė dalintis velniai žino kur atrasto raštelio fotografija, kuriame teigiama, jo mūsų šalies parlamentarų atlyginimas yra net 28 kartus didesnis už minimalią lietuvišką algą. Keista, bet niekam iš besidalinančių nekilo minčių bent minimaliai pasitikslinti iš kažkur pasklidusią informaciją. Na, kad ir užmetus akį į Eurostato tyrimus. Dvelkia tamsumu.

Pikti liežuviai dabar net pilsto žibalą į liepsnas, teigdami, jog rado puikų mokytojų algų krizės sprendimo būdą. Pasak jų, atleidus iš darbo mokytojus, kurie skleidžia ir laikina tokias erezijas, kitiems pedagogams tektų padoresnis darbo krūvis ir jau tikrai orūs atlyginimai. Nes jeigu žmogus nesugeba pasitikrinti informacijos, kaip jis gali to mokyti mūsų vaikus? Juk tamsuolis – gana prastas vedlys.

Kitas reikalas, ar daug mūsų išrinktųjų, gaunančių 7 kartus didesnį nei minimalų atlyginimą, yra verti šio darbo? Seimas ketvirtadienį grįžo tęsti opozicijos sušauktos neeilinės sesijos, nes praėjusią savaitę, Etikos ir procedūrų komisijos sprendimu, ji buvo nutraukta pažeidžiant procedūras. Tačiau vėl gavosi šnipštas. Seimas tik galutinai atmetė opozicijos siūlytą darbų programą ir dar kartą sugiedojo himną (opozicija jau buvo palikusi salę). Manipuliacijos teise, į žaismingą rūbą įvilktas melas, arogancija, korupcijos kvapas ar bent bičiulių nuomonė priiminėjant sau naudingus Vyriausybės nutarimus tampa norma. Tad ar daug mūsų išrinktųjų yra verti šių darbo vietų ir visai padorios algos?

Pykti derėtų ne dėl algos dydžio, o dėl neatliekamų darbų. Tačiau dažnas savo darbo vietos nevertas politikas puikiai supranta, kad jo rinkėjas tikrai nepaprašys ataskaitos už atliktus darbus. Jis supranta, kad didžioji jo rinkėjų dalis yra paprasčiausi tamsuoliai. Kurie jį vėl rinks už keletą gražių žodžių ar populistinius šūkius. Taip, Seime tikrai reikia geros šluotos. Tačiau tvarka ten bus tik tada, kai nugalėsime tamsumą tarp mūsų pačių.

www.telegrama.lt Almantas Karčiauskas

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>