• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 3, 2016

Tarp „Granatos Live“ žvaigždžių pageidavimų – medus iš Australijos ir vanduo iš Fidžio

Granatos Live_foto Gytis Vidziunas (6)Granatos Live_foto Gytis Vidziunas (6)

Rytoj, rugpjūčio 4 d. 18 val. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse prasidės vienas didžiausių šalyje muzikos festivalių „Granatos Live“. Ketvirtą kartą organizuojamo renginio programoje šiemet – šešios dešimtys užsienio ir Lietuvos muzikantų bei grupių, kurių pasiklausyti susirinks daugiau kaip 13 000 žmonių – bilietų sparčiai mažėja.

Vien didžiojoje „Granatos Live“ scenoje, kuri savo plotu ir pločiu – didžiausia tarp visų šios vasaros Baltijos šalių festivalių, vyksiančiais koncertais rūpinsis daugiau kaip 100 garso, šviesos ir kitų techninių specialistų. Pasirengimo renginiui statistikoje ir daugiau skaičių: į Lietuvos liaudies buities muziejų visą festivaliui reikalingą techninę įrangą sugabenti prireikė daugiau kaip 100 vilkikų, muzikantams teks parūpinti bemaž 1 000 skirtingų spalvų ir dydžių rankšluosčių, organizatoriams talkins 300 savanorių, o vien tik pasirodymus festivalyje surengsiančių atlikėjų poreikiams patenkinti prireiks virš 1 000 l geriamojo vandens ir daugiau kaip 800 l alaus. Iš viso į „Granatos Live“ scenas žengs ir pasirodymais rūpinsis apie 500 atlikėjų bei jų komandų narių. Kai kurie jų spėjo „pašokdinti“ festivalio organizatorius dar iki jam prasidedant.

Tarp šiemet Rumšiškėse koncertuosiančių užsienio atlikėjų mažiausiai įnoringas – švedų dainininkas Fransas, savo paprastumu sužavėjęs tūkstančius „Eurovizijos“ konkurso žiūrovų ir „Granatos Live“ organizatorius. Penktadienį, rugpjūčio 5 d., festivalyje dainininkas pasirodys ne vienas, jam talkins 6 muzikantų grupė. Savo pasirodymo dieną į Lietuvą atvyksiančio Franso pageidavimų sąrašas – trumpiausias iš visų festivalio žvaigždžių ir jame nėra nei vienos keistenybės – dainininkas su komanda nori tiesiog „gero, sveiko, šilto maisto“. Franso pasirodymas – 20 val.

Tą patį vakarą didžiojoje „Granatos Live“ scenoje koncertuosianti Ella Eyre į festivalį atvyks su 15-os žmonių – muzikantų, pritariančiųjų vokalistų ir technikų – palyda. R&B, pop ir neo soul dainininkės, dėl savo įspūdingos išvaizdos ir išskirtinio vokalo neretai vadinamos britiškąją Beyonce, Rumšiškėse lauks jos pageidautas šeivamedžių gėrimas, kokosų vanduo ir britų atlikėjų mėgstama „Throat Coat“ arbata. Tarp dainininkės mėgstamų dalykų – Australijoje gaminamas arbatmedžio medus, „Havana Club Especial“ romas, kukurūzų spragėsiai ir kiniški ryžių paplotėliai. Įdomu tai, jog Ellos Eyre svetingumo pageidavimuose, pateiktuose festivalio organizatoriams, didžiosiomis raidėmis įrašyta „jokio šokolado, saldainių ar sausainių“. Tai, ką Ella Eyre „išdarinėja“ scenoje, bus galima pamatyti rugpjūčio 5 d. 22 val.

Trumpiausiai iš visų užsienio atlikėjų, kurie šiemet pasirodys festivalio „Granatos Live“ didžiojoje scenoje, Rumšiškėse užsibus „Lost Frequencies“. Belgų DJ ir prodiuserio užimtumas – ypatingai didelis, muzikos topus užkariavusių hitų „Are You With Me“ ir „Reality“ autorius tą patį savaitgalį groja dar trijuose festivaliuose. „Lost Frequencies“ su komanda į Vilnių privačiu lėktuvu atskris vos kelios valandos iki pasirodymo „Granatos Live“. Ir nors iš lėktuvo jis keliaus beveik tiesiai į sceną, belgas savo persirengimo kambaryje nori rasti ne tik sušių bei ekologiškų vaisių. „Lost Frequencies“ ragaus lietuvišką alų, bandys laimę trindamas loterijos bilietus ir užkandžiaus žuvyčių formos „Lutti“ saldainiais. Tam, kad išpildytų jo techninius reikalavimus, festivalio „Granatos Live“ organizatoriai turėjo gaminti ir specialius lazerius – „Lost Frequencies“ sąlygas atitinkančių Lietuvoje nebuvo. Vienas populiariausių šiandienos jaunųjų elektroninės šokių muzikos kūrėjų Europoje festivalyje „Granatos Live“ pasirodys rugpjūčio 6 d. 0.30 val.

Didžiausią palydą su savimi į Lietuvą atsigabens rugpjūčio 6 d. 22 val. festivalyje pasirodymą surengsianti Jess Glynne – britę lydės ir asmens sargybinis, ir asmeninė stilistė. Savo pasirodymo išvakarėse į Lietuvą atvykstanti dainininkė laisvadienį leis Kaune, o atvykusi į Rumšiškes čia pageidauja rasti žvakėmis ir gėlėmis papuoštus persirengimo kambarius, įvairiausių užkandžių ir gėrimų, tarp kurių – rūkyta skumbrė, humusas, košė, mėlynės, migdolų pienas, džinas „Hendrix“ ir romas „Sailor Jerry‘s“.

Pasak festivalio „Granatos Live“ organizatorių, britų atlikėjai tikrai galėtų varžytis tarpusavyje, kuris labiau privers „paprakaituoti“ išpildant jo „pirkinių“ sąrašą – kai kurių jų mėgstamų prekės ženklų ar produktų Lietuvoje tiesiog nėra. Jie kelia ir daugiau neįprastų sąlygų, kaip kad britų šokių muzikos žvaigždė Wilkinson, kuris pageidauja, kad viešbutyje jį pasitiktų šio vadovas. Kartu su MC Ad-Apt „Granatos Live“ koncertuosiantis Wilkinson prašo pateikti Fidžio salos šaltinio vandens, degtinės „Grey Goose“, aukščiausios rūšies šampano, tarp jo norų – ir lietuviški suvenyrai bei maskarado kaukės. Wilkinson ir MC Ad-Apt pasirodymą, kuris prasidės rugpjūčio 7 d. 00.00 val., užbaigs radijo stoties „M-1“ dovanojamas fejerverkas.

Muzikos festivalis „Granatos Live“ vyks rugpjūčio 4–7 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Visų penkiose festivalio scenose pasirodysiančių atlikėjų ir grupių pasirodymų laikus galima rasti www.granatos.lt. Čia galima susidaryti ir savo festivalio programą – kaip ir kasmet, pasirodymai „Granatos Live“ scenose suplanuoti taip, kad netrukdytų išgirsti kuo daugiau grupių ir atlikėjų. Be muzikinės dalies festivalio „Granatos Live“ organizatoriai paruošė ir daugybę kitų pramogų bei užsiėmimų: „Humoro klubo“ ir Manto Wizard šou, pokerio, tinklinio ir kitus sporto turnyrus, vandens pramogas, rytines mankštas ir dar kelias dešimtis  kitų įdomybių. Bilietus į festivalį „Granatos Live 2016“ platina BILIETAI LT, įėjimas suaugusiųjų lydimiems vaikams iki 10 metų – nemokamas.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>