• Šiandien yra: Trečiadienis, gruodžio 7, 2016

Teroro ataka Nicoje: sunkvežimis mirtinai sutraiškė 80 žmonių

Prancūzijos policija, Wikimedia commons nuotr.Prancūzijos policija, Wikimedia commons nuotr.

Mažiausiai 80 žmonių žuvo penktadienį sunkvežimiui įsirėžus į minią Prancūzijos kurorte Nicoje, o prezidentas Francois Hollande’as (Fransua Holandas) pavadino tą išpuolį teroro ataka prieš žmones, kurie susirinko pasižiūrėti Bastilijos paėmimo dienos fejerverkų.

Mašinos vairuotojas buvo nušautas po to, kai nuvažiavo apie 2 km palmėmis apsodintu Anglų bulvaru, pilnu šventiškai nusiteikusių žmonių. Šimtai žmonių bėgo apimti panikos, o įvykio vietoje liko gulėti dešimtys kūnų.

Pareigūnai sakė sunkvežimyje radę dokumentus, priklausančius 31 metų Prancūzijos ir Tuniso piliečiui, taip pat pistoletų ir „didesnių ginklų“.

Ši ataka yra „nepaneigiamai teroristinio pobūdžio“, sielvartaujantis F.Hollande’as sakė kreipdamasis į tautą per televiziją, patvirtindamas, kad tarp žuvusiųjų yra „keli vaikai“, nes šeimos ten buvo susirinkusios švęsti Prancūzijos nacionalinės dienos.

Šis kruvinas išpuolis buvo įvykdytas minint Bastilijos paėmimo dieną, simbolizuojančią pagrindines Prancūzijos vertybes – sekuliarią respubliką, kurios šūkis yra „Liberte, Egalite, Fraternite“ (Laisvė, lygybė, brolybė).

Užpuolikas smogė po Paryžiuje ketvirtadienį įvykusio karinio parado ir kitų ceremonijų, kai Eliziejaus Laukų bulvaru žygiavo ginkluotųjų pajėgų kariai, važiavo tankai ir praskrido naikintuvai, o šventę vainikavo įspūdingas fejerverkas.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>