• Šiandien yra: Ketvirtadienis, gruodžio 8, 2016

Tyrimas atskleidė, kokio amžiaus imame prarasti draugus

Draugai, Freeimages.com nuotr.Draugai, Freeimages.com nuotr.

Išlaikyti draugystę nėra lengva, ypač kai prioritetu tampa šeima ir karjera. Kada tiksliai draugų ratas pradeda siaurėti atskleidė 0ksfordo universiteto Ekperimentinės psichologijos fakulteto tyrimas. Rezultatai stulbinantys – laikas, kai draugus po truputį imame prarasti yra ženkliai anksčiau, nei galėtume pagalvoti. 25-eri – tai amžius, kai tiek merginų, tiek vaikinų draugų gretos sparčiai mažėja.

Kiek draugų vienas žmogus turi?

Žinoma, į šį klausimą atsakyti nėra lengva – dauguma turbūt net nežino tikslaus savo pačių draugų skaičiaus, ką tikru draugu gali laikyti ir panašiai. Todėl tyrimas buvo atliktas ne įprastu apklausos metodu, o atliekant analizę – fiksuoti pokalbiai telefonu, jų turinys ir periodiškumas, skambinant tam tikriems artimiesiems.

Rezultatai parodė, kad daugiausiai ir dažniausiai draugams skambino 25 metų žmonės: tiek vyrai, tiek moterys. Skirtumas tik tas, kad lyginant jaunų vyrų skambučius su merginų, pastarosios skambino vis tiems patiems žmonėms, o vaikinai – įvairesniems.

Tuo metu, analizuojant vyresnių žmonių skambučius, pastebėtos kintančios tendencijos – su daugiau skirtingų žmonių telefonu pradeda bendrauti moterys. Jos per mėnesį asmeniniais reikalas vidutiniškai paskambina penkiolikai, vyrai – dvylikai žmonių.

Dar vyresnių – tai yra 45-55 metų žmonių draugysčių skaičius sumažėja itin ryškiai. Ir moterys, ir vyrai turi mažiau artimųjų ar pažįstamųjų, kuriems gali ir nori paskambinti. Vis tik, lyginant lytis, daugiau kontaktų išlaiko moterys.

Žinoma, ne visi žmonės, kuriems skambiname yra mūsų draugai ir ne visoms draugystėms reikalingi telefoniniai skambučiai. Vis tik tyrimas rodo, kad skambučiai yra susiję su kitais moksliniais darbais, tiriančiais komunikaciją gyvai. Šiomis dienomis įtakos draugysčių stiprumui ir draugų skaičiui, neabejotinai, turi ir socialinės medijos, kurios galėtų tapti dar vienu tyrimo lauku.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>