• Šiandien yra: Trečiadienis, gruodžio 7, 2016

Tyrimo metu atskleista laimingesnės santuokos paslaptis

Santuoka, nuotr. FreepikSantuoka, nuotr. Freepik

Misūrio universiteto tyrėjo atliktos apklausos duomenys atskleidžia, jog kasdienių darbų bei atsakomybės pasidalijimas daro šeimas laimingesnes.

Tyrimo metu apklausta 160 heteroseksualių porų, susituokusių vidutiniškai penkerius metus bei turinčių bent vieną 5 metų ar jaunesnį vaiką. Sutuoktiniai buvo tarp 25 ir 30 metų amžiaus ir didžioji dalis – dirbantieji. Dalyvių buvo klausiama, kaip jų šeimoje dalijamasi atsakomybe už buitį ir kaip toks pasidalijimas veikia jų nuotaiką.

Pastebėta, jog dalijimasis darbais labiausiai džiugina žmonas, o kartu kelia ir bendrą santuokos kokybę. Dauguma moterų atsakė, jog matydamos savo sutuoktinį, padedantį tvarkytis namuose ar prižiūrintį vaikus, jos jaučia jam stipresnį prieraišumą. O vyrai, matydami savo žmonas laimingas, ir patys jaučiasi geriau. Taip sustiprėja vyro ir žmonos ryšys.

Daugumai jaunavedžių bei jaunų tėvų būna sunku priprasti prie pasikeitusio gyvenimo tempo, dažnai jie pamiršta apie vienas kitą ir visą dėmesį sutelkia tik į vaikus ar darbą. Mokslininkas toliau plėtodamas savo tyrimą bei interpretuodamas jo rezultatus teigia, jog poros turi suprasti, kad privaloma rasti laiko vienas kitam. Dalijimasis darbais gali tam būti puiki proga. Kodėl gi kartu neišplovus indų? Juk tokios paprastos kasdienės patirtys sustiprina santuokinį ryšį ir gerina santykius.

Šaltinis: Medicalnewstoday.com

Telegrama.lt informacija

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>