• Šiandien yra: Antradienis, gruodžio 6, 2016

V. Baltraitienė : sprendimą dėl VMVT vadovo J.Miliaus atstatydinimo gali priimti pats J.Milius arba premjeras

V. Baltraitienė, nuotr. zum.lrv.ltV. Baltraitienė, nuotr. zum.lrv.lt

Kilusios politinės spekuliacijos dėl maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus kenkia tolesniam šios tarnybos darbui ir tarptautiniam prestižui. Ir nors teisinio pagrindo nušalinti tarnybos vadovą nuo pareigų nėra, Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė pasiūlė J.Miliui savanoriškai pasitraukti.

„Per tuos metus, kai teko dirbti su J.Miliumi, nei Vyriausybė, nei ministerija negavo jokių pretenzijų dėl tarnybos darbo. Esame puikiai vertinami užsienio partnerių, o Lietuvoje nebuvo jokių ligų protrūkių. Nepaisant šių rezultatų, rinkiminiais metais politinės spekuliacijos ir nepamatuoti kaltinimai ima viršų ir pradeda kenkti įstaigos darbui bei žmonių pasitikėjimui maisto saugos ir kokybės užtikrinimo sistema. Todėl nors ir neturėdama jokio teisinio pagrindo teikti pemjerui siūlymą atleisti J.Milių iš pareigų, raginu tarnybos vadovą priimti sprendimą pačiam“, – sako ministrė.

Šiuo metu lietuviški maisto produktai yra eksportuojami į 170 užsienio valstybių ir nuo 2014 metų pradžios nei viena užsienio valstybė nebuvo pareiškusi priekaištų dėl jų kokybės arba dėl VMVT darbo, išskyrus Rusiją.

Ministrui Pirmininkui Žemės ūkio ministrė informaciją apie VMVT veiklą pateiks artimiausiu metu. Šią savaitę Premjeras turės apsispręsti dėl tolimesnio VMVT vadovo likimo.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>