• Šiandien yra: Ketvirtadienis, gruodžio 8, 2016

V. Gapšys: suteikime seneliams galimybę pasirūpinti sergančiais anūkais

Vytautas Gapšys, Facebook nuotr.Vytautas Gapšys, Facebook nuotr.

Seimo Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys užregistravo Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisą, kuri sergančiu vaiku leistų rūpintis ne tik tėvams, bet ir jo seneliams.

„Susirgus vaikui, dažnai tėvams tenka rinktis – likti namuose ir rūpintis vaiku ar eiti į darbą ir samdyti auklę. Tačiau kodėl tėvai turėtų mokėti svetimam žmogui, kai juo galėtų pasirūpinti mylintys seneliai? Mano įregistruota įstatymo pataisa atvertų galimybes dirbantiems vaiko seneliams imti laisvas apmokamas darbo dienas, per kurias jie galėtų slaugyti savo anūką ar anūkę“, – sako Vytautas Gapšys.

Pasak politiko, šeima yra daug platesnė sąvoka nei tėvas, mama ir vaikas. Į ją įeina ir seneliai, kurie nutikus nelaimei gali pasirūpinti anūku ar anūke.

„Dabar vyraujanti situacija yra neteisinga. Nesuprantu, kodėl iki šiol seneliams nėra suteikta galimybė imti laisvas darbo dienas ir prižiūrėti savo anūką ar anūkę. Vaiko seneliai yra pilnateisiai šeimos nariai, kuriems privalome suteikti galimybę pasirūpinti savo artimu. O juk ir pačiam vaikui daug mieliau ir jaukiau laiką leisti su šeimos nariu nei su svetimu žmogumi“, – įsitikinęs Vytautas Gapšys.

Politikas taip pat tvirtina, kad ši įstatymo pataisa pagerintų darbo rinkos sąlygas ir ji taptų lankstesnė. Šiuo metu įstatyme numatoma, kad susirgus vaikui pašalpą iš Valstybinio socialinio draudimo fondo gali gauti tik sergančiojo tėvai. Ši įstatymo pataisa atvertų galimybę laisvas dienas vaiko slaugymui imti ir sergančiojo seneliams.

„Gyvenime būna visokių situacijų, tad tėvams neturint galimybės pasirūpinti sergančiu vaiku, tai galėtų padaryti jo seneliai. Taigi mano siūloma įstatymo pataisa ne tik stiprintų šeimos ryšius, tačiau taip pat darbo rinką padarytų daug lankstesne ir efektyvesne“,- sako V. Gapšys.

Tikimasi, kad Seimas V. Gapšio užregistruotą Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 10 straipsnio pataisą (XIIP-4107) apsvarstys ir šiam pasiūlymui pritars jau greitu metu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>