• Šiandien yra: Ketvirtadienis, gruodžio 8, 2016

Valentino diena triuškina kovo 8-ąją

Tulpės, nuotr. Wikimedia CommonsTulpės, nuotr. Wikimedia Commons

Nors kovo 8-oji vis dar švenčiama ir tulpės perkamos glėbiais, tačiau prekybininkai pastebi, kad pagal gėlių, atvirukų, saldainių bei tortų pardavimus – ji pralaimi prieš Valentino dieną, kurią švenčia ir darželinukai.

Prekybininkų pastebėjimu, kovo 8-ąją labiau švenčia vyresnio amžiaus žmonės, perkantys pirmuosius pavasario žiedus. Tradiciškai Moters dieną daugiausiai nuperkama tulpių, o pagrindinė vasario 14-osios gėlė – rožė. Palyginus pastarųjų metų gėlių pardavimus matyti, jog praėjusiais metais kovo 8-ąją jų buvo nupirkta net du kartus daugiau nei metais prieš tai. Ir nors kasmet kovo 8 dieną tulpių perkama vis daugiau, bendrai net 15 proc. gėlių daugiau nuperkama vasarį, kai švenčiama meilės diena.

„Kadangi vasario 14-ąją dovanų susilaukia ne tik moterys, bet ir vyrai, todėl ir pardavimai šią dieną yra gerokai didesni. Pastebime, jog Valentino diena yra labiau jaunimo šventė, mat net ir darbo dienomis tiek moksleiviai, tiek darželinukai pasirūpina širdelėmis bei dovanėlėmis savo simpatijoms“, – teigia prekybos tinklo „IKI“ viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

Abi šventės turi ir šiek tiek panašumo – pastebima, kad abiejų švenčių metu nuperkama daugiau prabangesnių tortų, vaisių ir uogų, labiau ūgteli šokolado, jūros gėrybių patiekalų, moliuskų, taip pat pelėsinio sūrio ir grietinėlės plakimui pardavimai. Pasak B. Čaikauskaitės, galime manyti, kad mūsų tautiečiams tiek Moters, tiek Valentino diena yra puiki proga paruošti iškilmingesnę vakarienę ir taip jaukiai praleisti laiką namuose.

Visgi, kovo 8-oji nepasiveja Valentino dienos nei atvirukų, nei meilės romanų, nei putojančio vyno ar šokolado pardavimuose. Kasmet vasarį atvirukų ir atvirlaiškių parduodama apie 45 proc., o šampano – net apie pusę karto daugiau nei kovo 8-ąją.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>