• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 3, 2016

VKEKK įpareigojo anuliuoti neteisėtas nepriemokas vartotojams

Pinigai. Wikimedia Commons nuotr.Pinigai. Wikimedia Commons nuotr.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) konstatavo, kad UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ 2016 m. liepos mėn. sąskaitose vartotojams nurodytos nepriemokos už normatyvus viršijusį šilumos kiekį karšto vandens temperatūrai palaikyti (cirkuliacijai) 2010 m. gegužės–2015 m. gegužės (birželio) mėn. laikotarpiu yra neteisėtos ir įpareigojo jas anuliuoti iki 2016 m. spalio 10 d.

Tiems vartotojams, kurie sąskaitas jau apmokėjo, UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ turės grąžinti sumokėtas sumas arba atitinkamai sumažinti būsimų laikotarpių mokėjimus už paslaugas.

VKEKK nustatė, kad tokios nepriemokos susidarė dėl šilumos tiekėjų kaltės, todėl pagal Šilumos pirkimo–pardavimo sutarčių su buitiniais šilumos vartotojais standartinių sąlygų aprašą, nepriemoka iš vartotojų negali būti reikalaujama už ilgesnį nei paskutinių dviejų mėnesių laikotarpį, neskaičiuojant delspinigių.

UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ 2010–2015 m. laikotarpiu galėjo paskirstyti gyventojams normatyvus viršijusį šilumos kiekį karšto vandens temperatūrai palaikyti (cirkuliacijai), jeigu yra sutvarkyta karšto vandens apskaita arba gyventojai priėmė sprendimus karštu vandeniu apsirūpinti be karšto vandens tiekėjo.

UAB „Vilniaus energija“ ir UAB „Litesko“ per nustatytą terminą nepašalinus VKEKK nurodytų pažeidimų, tai bus traktuojama kaip licencijuojamos veiklos pažeidimas, už kurį pagal Energetikos įstatymą gali būti skiriama bauda nuo 289 Eur iki 1 proc. įmonės metinių pajamų, gautų praėjusiais finansiniais metais iš konkrečios licencijuojamos veiklos, kurią vykdant padarytas pažeidimas

Primename, kad tokios sąskaitos, kuriose gyventojų reikalaujama sumokėti 2010 m gegužės – 2015 m. gegužės (birželio) mėn. laikotarpiu susidariusią nepriemoką, buvo pateiktos daliai Vilniaus, Marijampolės, Vilkaviškio, Alytaus, Telšių, Biržų, Kelmės ir Druskininkų gyventojų. Kiek anksčiau tokias sąskaitas gavo dalis palangiškių.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>