• Šiandien yra: Šeštadienis, gruodžio 10, 2016

Žadėjęs mažinti Vilniaus skolas, neveiklumu jau kaltinamas meras R. Šimašius jas ėmė didinti

Eurai, nuotr. Wikimedia CommonsEurai, nuotr. Wikimedia Commons

Vilniaus meras Remigijus Šimašius Vilniaus miesto tarybos posėdyje viešai prisipažino, kad sostinės skola lyginant su praėjusiais metais padidėjo 7 milijonais eurų, o pradelstos skolos išaugo daugiau nei 31 milijonu.

Remiantis Finansų ministerijos duomenimis, Vilniuje nuo praėjusių metų kovo iki 2016-ųjų kovo 1 dienos beveik trečdaliu padidėjo pradelsti įsiskolinimai įmonėms ir rangovams už teikiamas paslaugas ir prekes – prieš metus pradelstos skolos sudarė 79, 1 milijono eurų, 2016 metais ši suma išaugo iki 110,7 milijono eurų. Tai reiškia, kad pradelstos skolos padidėjo 31,6 milijono eurų.

Ir nors Vilniuje per metus nepradėti nauji stambūs projektai, Vilniaus miesto taryba nusprendė papildomai skolintis 27 milijonus eurų investiciniams projektams finansuoti. Iš šios sumos neplanuojama refinansuoti esamas skolas, todėl tai reiškia, kad tiesiog papildomai didės savivaldybės skola.

Tokie sprendimai didinti miesto skolą, kai miesto biudžetas gavo 15 proc. (22,4 mln.) daugiau viršplaninių pajamų buvusiai miesto valdžiai dar 2014 metais padidinus Nekilnojamojo turto ir Žemės mokesčius Vilniuje, nesiderina su Vilniaus mero R. Šimašiaus viešai išsakytais pažadais, kad skolų mažinimas taps vienu pagrindinių jo darbų.

Taip pat miesto biudžetas 51, 4 milijono eurų padidėjo Konstituciniam Teismui privertus Vyriausybę teikti Seimui gerokai padidintą Vilniui miesto savivaldybės 2016-ųjų biudžetą. Šis sprendimas priimtas po trejus metus vykusios buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko kovos dėl didesnio miestui skiriamo finansavimo. Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybė su Vyriausybe tariasi dėl taikos sutarties pasirašymo.

2014 metais Vilniuje sukurti 39 proc. šalies BVP.

 

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>