• Šiandien yra: Pirmadienis, gruodžio 5, 2016

Žmogus, gyvenęs 256 metus: ne mitas, o faktas

Li Ching Yuen, spiritscienceandmetaphysics.com nuotr.Li Ching Yuen, spiritscienceandmetaphysics.com nuotr.

Ar žinote, kas yra tas žmogus, kuris pasaulyje gyveno ilgiausiai ir kokia jo gyvenimo trukmė buvo? Susipažinkite su Li Ching Yuen, mirusiu būnant 256 metų. Ir tai toli gražu nėra mitas ar išgalvota istorija, tokį Li Ching Yuen ilgaamžiškumą patvirtina oficialūs dokumentai.

Remiantis1930 m. išspausdintu The New York Times straipnsiu, Chengdu universiteto profesorius Wu Chung-chieh atrado Kinų imperijos įrašus, darytus 1827 m., kuriais Li Ching Yuen sveikinamas šimto penkiasdešimtojo gimtadienio proga. 1877 m. užfiksuotose įrašuose jau kalbama apie du šimtuosius Li Ching Yuen gyvenimo metus. 1928 m. The New York Times žurnalistas parašė straipsnį, paremtą interviu su vyriškiu, kurio seneliai gerai pažinojo Li Ching Yuen.

Anot The New York Times publikacijos, Li Ching Yuen nuo pat vaikystės domėjosi žolininkyste – augalų rinkimu kalnuose. Tai daryti pradėjo dar būdamas dešimties, todėl anksti suprato augalų naudą žmogaus sveikatai. Daugiau nei keturiasdešimt metų jis gyveno maitindamasis lingzhi, goji ir kitomis uogomis, taip pat laukiniu ženšeniu ir gerdamas ryžių vyną.

1974 m. Li Ching Yuen tapo tiksliųjų mokslų mokytoju Kinijos kariuomenėje. Kalbant apie Li biografiją, itin įdomus faktas yra ir tas, kad vedė jis net dvidešimt tris kartus ir per visą savo gyvenimą susilaukė daugiau negu dviejų šimtų vaikų.

Tokių ilgaamžių buvo ir daugiau

Remiantis Li Ching Yuen mokinių pasakojimais, reikia pažymėti, kad pats Li turėjo mokytoją, gyvenusį net penkis šimtus metų. Būtent jis ir išmokė Li ilgaamžiškumo paslapčių – Qigong pratimų ir maitinimosi žolelėmis – tai yra to, kas nulemia ilgesnę gyvenimo trukmę.

Be Qigong treniruočių ir žolelėmis paremtos dietos, kyla klausimas, ko dar galėtume pasimokyti iš šio ilgaamžio? Štai, kad ir tai: paskutinę savo gyvenimo dieną Li Ching Yuen pasakė „padariau viską, ką turėjau padaryti šiame pasaulyje“. Tai verčia susimąstyti – šie jo paskutiniai žodžiai, gal būt taip pat yra nuoroda į ilgą ir vertingą gyvenimą.

Ilgaamžiškumo paslaptis

Ne kartą Li buvo paklaustas, kokia yra ilgo gyvenimo paslaptis. Jo atsakymas skambėjo paprastai ,,išlik ramia širdimis, sėdėk kaip vėžlys, vaikščiok vikriai, kaip karvelis ir miegok, kaip šuo“. Šie žodžiai – tai Li patarimas tuometiniam lyderiui Wu Pei-fu, kuris apgyvendino Li savo namuose, tam kad jis išmokytų, kaip gyventi ilgai.

Li teigė, kad ilgaamžiškumą nulemia vidinė ramybė ir minčių darna, siejama su taisyklingu kvėpavimu. Žinoma, tam labai didelės įtakos turėjo ir Li mitybos įpročiai. Vis tik žavi tai, kad žmogus, būdamas toks senas ir gyvenęs visai kitokiais laikais nei mes, gerą savijautą ir sveikatą jau siejo su protine, emocine būsena.

Kodėl taip sunku tuo patikėti?

Šiandieniniame pasaulyje, kuriame žmogus gyvena maždaug 70 – 85 metus, mintis apie 256-ąjį gimtadienį šventusį vyrą, atrodo neįtikėtina, o tokia gyvenimo trukmė – neįmanoma. Tad kodėl gi mums taip sunku tuo patikėti?

Įsivaizduokite žmogų, kuris nepatiria streso, nekvėpuoja užterštu miesto oru ir reguliariai sportuoja. Jis nevartoja cukraus ir jokio maisto, kuriame yra pesticidų, paprasčiausiai negyvena taip, kaip šiomis dienomis gyvename bene kiekvienas iš mūsų. Tas žmogus nevalgo riebių patiekalų, saldžių desertų ir genetiškai modifikuotų produktų, nevartoja jokio antibiotikų, alkohlio ar tabako. Jis ne tik, kad nesimaitina nesveiku maistu, bet į savo mitybą yra įtraukęs vien tik žolelės, kurios yra patys geriausi vitaminai mūsų organizmui ir imuninei sistemai. Toks žmogus laiką leidžia gamtoje, praktikuodamas taisyklingą kvėpavimo techniką ir medituodamas, o tai gerina protinę, fizinę ir emocinę būseną. Jis sprendžia dalykus paprastai, puikiai išsimiega ir džiaugiasi natūraliu oru.

Net nėra ko abejoti – jei kiekvienas darytume dalykus, kurios išties ir privalome daryti, kaip Li ar tas, kurį kątik įsivaizdavome, mažiausiai šimto metų gyvenimo trukmė taptų įprastu dalyku mūsų pasaulyje. Juk kas žino, kiek ilgai gyventume, jei elgtumėmės teisingai?

  • jurbarko protas Reply
    6 mėn. ago

    Ka jūs zmones knisat zmonem smegenis kad kiekvienas turi gyventi per 200 metu ! Juk reikia mazinti zmoniu populiacija visu pirma po to trukme nes greitai medziu gali nebelikti ir maisto trukti to del reikia sulaukt trecio pasaulinio karo nes zmonem neisakysi kiek vaiku reik turet nes tai yra genuose todel reiktu izoliuot zmones
    [Išsiusta iš 86.38.109.69 ]

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>