,,Atidūs ir saugūs“ – tarptautinę vaikų gynimo dieną LAKD mokys elgtis saugiai kelyje

Ginti ir saugoti vaikus – natūralu ir įprasta, o kasmet birželio 1-ąją apie tai kalbama ir vieningai, ir garsiai. Tądien visuomenei primenama būtinybė saugoti ir gerbti vaikų teises – juk tai pagrindinė sąlyga, kuriant ir formuojant humanišką, teisinę ir dvasiškai sveiką visuomenę. Džiugiu, jog didžioji dalis mūsų visuomenės tai supranta ir aktyviai skatina. Birželio 1-ąją įvairios institucijos ir organizacijos, primindamos vaikams, kad šie joms rūpi inicijuoja gausybę renginių ir pramogų. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos šiemet vaikams dovanoja ir pramogą – šventę, ir saugaus eismo pamokėlę, kuri itin aktuali prasidedant vasarai.

Birželio 1-ąją Lietuvos automobilių kelių direkcija kartu su radijo stoties EXTRA FM personažu Baltuoju Zebriuku vaikučius kvies į šventinę saugaus eismo pamokėlę, vyksiančią Vilniaus Rotušės aikštėje. Dar prieš pamokai prasidedant – tai yra 10 val. vaikai galės pabendrauti ir fotografuotis net tik su Baltuoju Zebriuku, bet ir su Lietuvos policijos personažu Amsiumi, kuris mažiesiems dalins balionus ir aprodys Lietuvos vabalų klubo automobilius, kartu stebės didžiuliame ekrane rodomus siužetus ,,Saugaus eismo pamokos visiems“.

Sveikinimo žodžius tarus gerbiamiems svečiams, 11 val. susirinkusius vaikučius, jų tėvelius ir auklėtojus džiugins vokalinis kolektyvas „Sweat peapers“ ir Vilniaus tarptautinės mokyklos pop choras, o saugaus elgesio kelyje mokys Baltasis Zebriukas. Pamoka bus vedama interaktyviai, naudojant muzikinį foną ir rengiant smulkias inscenizacijas. Pasitelkiamus elementus jungs esminis renginio aspektas – saugaus elgesio taisyklių kelyje mokymas. Pamokėlės metu vaikai supažindinami su pagrindinėmis jiems aktualiomis saugaus eismo taisyklėmis (mokoma, kaip taisyklingai pereiti gatvę pėsčiųjų perėjoje ir šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje, aiškinama, kaip eiti užmiesčio keliu, primenama naudoti atšvaitus ir kaip tai daryti taisyklingai), mokoma pažinti kelio ženklus. Įgytų žinių patikrinimui bus organizuojama viktorina ir žaidimai.

Šia ir kitomis iniciatyvomis bei priemonėmis Lietuvos automobilių kelių direkcija primena, kad visi turime rūpintis savo ir kitų eismo dalyvių, ypač vaikų saugumu. Juk mažųjų saugumas bene labiausia priklauso nuo suaugusiųjų. Pastaraisiais metais gerokai sumažėjo eismo įvykiuose nukentėjusių vaikų skaičius, per pastaruosius dešimt metų kelyje žuvo šešis kartus mažiau vaikų (2006 m. žuvo 65, 2007 m. – 70, 2015 m. – 11 vaikų), taip pat smarkiai sumažėjo dėl savo neatsargumo ir nedrausmingumo žuvusių nepilnamečių. 2015 m. dėl savo neatsargumo ir nedrausmingumo Lietuvoje nežuvo nė vienas vaikas – to nėra buvę visais pokario metais. Deja, bet vaikai vis dar žūsta jei ne dėl savo, tai dėl suaugusiųjų kaltės. Saugoti vaikus – tai visos visuomenės pareiga: nuo tėvelių, rodančių gerą pavyzdį, mokytojų, prisidedančių prie auklėjimo iki vairuotojų, besielgiančių kelyje atsakingai – taip, kad nei vienas: nei suaugęs žmogus, nei vaikas nenukentėtų.

Renginio programa

10 val.   Lietuvos vabalų klubo automobilių ekspozicija

               Siužetų „Saugaus eismo pamokos visiems“ transliacija

               Fotosesija su Baltuoju Zebriuku ir Amsiumi

               Žaidimai ir dovanos.

11 val.   Sveikinimo žodžiai

               Vokalinio kolektyvo „Sweat peapers“ pasirodymas

               Baltojo Zebriuko saugaus eismo pamokėlė

12 val.   Vilniaus tarptautinės mokyklos pop choro pasirodymas,

               Siužetų „Saugaus eismo pamokos visiems“ transliacija

               Renginio uždarymas

Komentarai

No Comments Yet

Comments are closed