Darydami gera kitiems – gera darome sau

Šiuolaikinis žmogus yra nuolat skubantis – į darbą, iš darbo namo, į traukinį, autobusą, į vaikų darželį pasiimti savo vaiko ir t.t. Mes nuolat išsiblaškę ir paskendę savo mintyse, o tai dažnai trukdo mums apsidairyti aplink ir pastebėti, kas vyksta netoliese. Gerumas ir dėmesingumas yra kiekvieno mūsų pasirinkimas, galbūt tai reikėtų dažniau prisiminti, nei tiesiog paskubomis pralėkti pro šalia esantį, kuriam galbūt reikia elementarios mūsų pagalbos. Tai yra žmogiška ir būtent tai mus paverčia tikrais žmonėmis.
Londone grupelė žmonių atliko socialinį eksperimentą, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti, kiek žmonės yra linkę pagelbėti nepažįstamiesiems. Buvo sukurti trys skirtingi scenarijai: pirma, vyresnio amžiaus moteris su lazdele tempė sunkų lagaminą ir artėjo prie stačių laiptų; antra, metro keleivis prašantis pažadinti tam tikroje stotelėje; trečia, vyras gatvėje atsitrenkia į jauną moterį, nešančią pirkinių krepšius, ir prekės pabyra ant žemės.
Anglijos nacionalinės saugumo tarnybos duomenimis per 2001 – 2011 metus dėl savo išsiblaškymo susižeidė net 11000 pėsčiųjų. Taigi, jeigu esame tokie išsiblaškę, kad vaikščiodami žalojame netgi save, ar kas nors gali tikėtis, kad svetimi pastebės, kai šalia esančiam reikia pagalbos.
Ir vis tik, gera žinoti, kad visais eksperimento sukurtų scenarijų atvejais, gerumas ėmė viršų ir žmonės mielai padėjo nepažįstamajam ištiktoje bėdoje. Ir kiekvienas nepagailėjęs keletos minučių savo laiko pagelbėti buvo apdovanotas daina iš šalia esančių kitų svetimų žmonių. Atkreipkite dėmesį į jų maloniai nustebusius ir besididžiuojančius veidus, kaip jie mėgaujasi galutiniu rezultatu. Kiekvienam malonu jausti pagrįstą pasididžiavimą savimi, tebūnie jis kad ir dėl labai menko, bet natūralaus ir geraširdiško poelgio.
Nors šis socialinis eksperimentas yra apie londoniečius, bet gerumo niekada nebus per daug  nė viename kitame krašte. Tad būkime malonesni vieni kitiems ir nepamirškime šiandien pat padaryti kažką gero!

 
Šaltinis: upworthy.com
Telegrama.lt
 
 

Komentarai

No Comments Yet

Comments are closed