Kodėl kai kurie žmonės niekada nesikeičia?

Kartais gyvenime reikia labai stiprių sukrėtimų, kad žmogus išliptų iš savo rutinos ir į gyvenimą žvilgteltų iš šono. Išsiskyrimas su mylimu žmogumi, atleidimas iš darbo, liga – tai situacijos, kurios dažnai priverčia žmogų pasikeisti ir į viską pradėti žiūrėti visiškai kitaip, tačiau yra žmonių, kurie nepasikeičia net ir tokiu atveju. Kodėl? Štai jums keletas priežasčių, kodėl jie taip aršiai priešinasi pokyčiams.
1. Jie bijo pasikeitimų.
Yra žmonių, kurie bijo keistis todėl, kad juos gąsdina nežinomi dalykai. Tokiu atveju, išstumti iš komforto zonos jie kaipmat skuba  atgal – ten, kur viskas pažįstama ir įprasta.
2. Jie nežino kaip pasikeisti. 
Kartais įveikę pokyčių baimę, žmonės nežino ką daryti, kad pokyčiai įvyktų. Jie neturi aiškaus veiksmų plano. Tam, kad jį turėtume, reikia gerai pasikapstyti savo viduje. Tai leidžia suvokti,  kas iš tiesų esame ir kuo norime tapti.  Būna atvejų, kad baiminamasi kapstytis savo viduje, nes tai gali atverti tam tikras praeities žaizdas.
3. Jie nežino, kad jiems reikėtų keistis.
Jausdamiesi komfortiškai jie nemato priežasties keistis. Jie nėra savęs stebėję iš šono, todėl labai svarbu, kad aplinkiniai padėtų tai padayti. Ne kritikuotų, bet parodytų keistinas vietas ir drauge eitu keliu kuris veda poyčių link.
4. Aplink nėra žmonių, kurie būtų linkę keistis.
Sunku mesti rūkyti, jei aplink visi rūko. Sunku nustoti vartoti alkoholį, jei draugai nuolat laiką leidžia bare. Ta pati taisyklė galioja ir kitiems pokyčiams. Jei bedraujame su tais, kurie niekada nieko gyvenime nekeitė – sunkiau bus ir patiems tą padaryti. Sunkiau, bet tikrai įmanoma!
5. Pokyčiai reikalauja pastangų.
Norint pasikeisti reikia įdėti nemažai darbo. Vien norėti nepakanka, būtini veiksmai. Neturint atkaklumo ir ryžto, įgyvendinti pokyčius – sudėtinga.
6. Neprisiima atsakomybės už savo veiksmus.
Dėl visų nesėkmių – papraščiausia kaltinti kitus, tokiu atveju nėra pagrindo savyje kažką keisti. Tik tie, kurie sugeba prisiimti atsakomybę – randa kelią pokyčių link.
 
 

Komentarai

No Comments Yet

Comments are closed